„Różowa skrzyneczka” – w naszej szkole.

„Różowa skrzyneczka” – w naszej szkole
Samorząd Uczniowski informuje, że w naszej szkole pojawiła się „Różowa skrzyneczka” (Różowa skrzyneczka ) wypełniona środkami higienicznymi dla dziewcząt.
„Różowa skrzyneczka” jest inicjatywą, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych środków higienicznych w przestrzeni publicznej. Według badania zrealizowanego w lutym 2020 roku dla Kulczyk Foundation blisko 500 000 osób w Polsce nie stać na zakup środków higienicznych, 21% uczennic jest zmuszonych wyjść z zajęć szkolnych z powodu braku podpaski, a 10% w ogóle nie wychodzi z tego powodu domu.
Cieszymy się bardzo, że nasza placówka znalazła się na „skrzyneczkowej” mapie.
Opiekę nad skrzyneczkami przejęły uczennice działające w Samorządzie Uczniowskim. Skrzyneczki działają zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! Jeśli chcesz wesprzeć akcję różowej skrzyneczki w naszej szkole, możesz przekazać środki higieniczne opiekunowi SU lub po prostu umieścić je w skrzyneczkach.
Samorząd Uczniowski